Yüksek Hızlı PVC Branda Kapı Sensör Sistemi
Endüstriyel otomasyonda kullanılan fotosellerin genel amacı cisim veya engel algılamaktır. Fotoseller uygulamaya göre kullanımı bir hayli önemli olabilir. Fabrika, depo, antrepo gibi yerlerde giriş çıkış işlemleri personelin haricinde yüklü forklift gibi taşıma araçları ile da yapılmaktadır. Burada PCV Branda kapılar gibi yüksek hızda çalışmakta olan otomatik kapılarda kapı kapanırken herhangi tehlike oluşmamalı. Bu tehlikeyi en aza düşürmek için çeşitli güvenlik önemleri vardır. Bu güvenlik önlemlerinin de başında Otomatik kapı boy fotoselleri yer almaktadır. Endsütriyel kapılar, sarmal tip veya panel tip kapıların beraberinde kapının kapanma süresi bir hayli hızlı olmasından kaynaklı pvc kapılarda BF101 Otomatik kapı boy fotoselini veya türevleri kullanılmaktadır.

 

Güncel olarak BF101 – Otomatik kapı boy fotoseli satışımızın beraberinde renovasyon işlemleri de yapmaktayız. Memnun olmadığınız halde kullandığınız boy fotosellerinin yerine BF101 Boy fotosellerinin montaj işlemlerini yapabiliriz. Örnek uygulama ve referans için ayrıca ürünle alakalı detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mevcut sistemlerinizde noktasal fotoseller kullanıldığında güvenliğin arttırılması açısından istediğinizde sistem kolayca BF101 – Otomatik kapı boy fotoseline çevrilebilir. Bir başka durumda da mevcut sistemlerinizde boy fotoseli kullanıyor ve iyi performans alamıyorsanız kullandığınız boy fotosellerini BF101 – boy fotoselleri ile revize edebilirsiniz. Bu durumda sistem noktasal anlamda problemsiz algılama yapacak ve kontak çıkışının beraberinde sesli uyarıları ile lüzumsuz kapının açık kalması da engellenmiş olacaktır.

BF101 Otomatik Kapı boy fotosellerinin karşılıklı monte edilen sensörlerinin dış materyali mat alüminyum eloksaldır. Fiziksel ölçüleri ve detaylı bilgiler için ürün tanıtım sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Endüstriyel saha koşullarında ve dış hava koşularında da çalışabilmesi için gerekli önem alınarak BF101 boy fotoseli tüm dünyaca kullanılabilir hale getirilmiştir. Bir metrenin üstünde çalışmakta olan otomatik kapıların bütününde özellikle insan güvenliğini düşünülerek kullanılan herkesçe bilinen emniyet fotosellerinin güvenlik anlamında az geldiği uygulamalarda kesinlikle kullanılması gerekli olan otomatik kapı boy fotoselleri, yana kayar hızlı açılıp kapanan otopark kapılarında da kullanılması önemlidir.