MEGORAS Güvenlik Işın Bariyerleri ile Araç Geçiş Kontrolü Uygulaması

 
 Harici ortamda negatif hava sıcaklığındaki ortamlarda da kararlı olarak çalışabilen MEGORAS BF101 Güvenlik ışık bariyerleri ile geçiş kontrolü uygulamalarında otomasyon sistemine entegre edilerek kullanılmaktadır.

Sensör algılama işlemini yaptıktan sonra sisteme göndermiş olduğu sinyal sayesinde izinli veya izinsiz olarak geçişin sağlandığı bilgisini vermektedir. Otomasyon sistemine bağlı şekilde izinsiz geçiş durumlarında da çeşitli uyarıcı alarm sistemlerine de entegre edilebilen ışık perdeleri, güvenlik uygulamalarının beraberinde harici ortamda ücretlendirme sistemleri, geçiş kontrolü gibi uygulamalarda da kararlı bir biçimde kesintisiz olarak çalışmaktadır.

Sensörler arası mesafe yaklaşık 10 metre olup, cihazların çalışmış olduğu ortamın sıcaklığı da -20 dereceleri gördüğünden ısıtıcılı özel kasasında çalışmaktadır. Zorlu hava koşulları ve uygulama koşullarında güvenle kullanılabilen ışık perdelerini otomasyon sistemlerinize mekanik ve elektriksel olarak sağlamış olduğu avantajın beraberinde kolay entegre edilebilir olması sayesinde de kısa bir süre içinde sistemlere entegre edilerek uzun seneler kullanılmaktadır.