Cam Fotoselli Kapılarda BF101 Işık Perdesi Kullanımı

MEGORAS Teknoloji tarafından üretilen ışık perdeleri ile hastane kapılarında güvenlik üst seviyeye çıkarılmaktadır. Hastane kapıları cam fotoselli kapılardan oluşmakta ve geçiş kontrolü radar sensör ile el yanaşım sensörleri ile gerçekleşmektedir.

Burada güvenlik için kullanılan sensör noktasal emniyet fotoselidir. Noktasal emniyet fotosellinde güvenlik tek bir noktadan sağlanmakta olup, bu tip kapılarda kör nokta ve özellik diz hizasına yerleştirilen noktasal emniyet fotoselleri için güvenik seviyesi düşük kalacağından kapı geçişlerinde sıkışma veya çarpma gibi durumlar sıklıkla yaşanmaktadır.

BF101 Işık perdeleri ile 180 cm uzunluğunda sensör boyunca pek çok noktadan algılama yapılacağından güvenlik üst seviyeye çıkarılmaktadır. Kapının hareketinden, motor çalışması gibi dış etmenlerden etkilenmeden problemsiz kullanım sağlamaktadır. Hastane gibi sağlık ve güvenlik konularının ayrıca önemi olan alanlarda hastane kapıları, acil giriş kapıları, ameliyathane kapıları gibi cam fotoselli kapıların bütününde BF101 ışık perdesi kullanılması gerekiyor