Yüksek Hızlı PVC Branda Kapı Sensör Sistemi

Endüstriyel otomasyonda kullanılan fotosellerin genel amacı cisim veya engel algılamaktır. Fotoseller uygulamaya göre kullanımı oldukça önemli olabilir. Fabrika, depo, antrepo gibi yerlerde giriş çıkış işlemleri personelin haricinde yüklü forklift gibi taşıma araçlarıyla da yapılmaktadır. Burada PCV Branda kapılar gibi yüksek hızda çalışan otomatik kapılarda kapı kapanırken herhangi tehlike oluşmamalı. Bu tehlikeyi en aza indirmek için çeşitli güvenlik önemleri vardır. Bu güvenlik önlemlerinin de başında Otomatik kapı boy fotoselleri yer almaktadır. Endsütriyel kapılar, sarmal tip veya panel tip kapıların yanı sıra kapının kapanma süresi oldukça hızlı olmasından kaynaklı pvc kapılarda BF101 Otomatik kapı boy fotoselini veya türevleri kullanılmaktadır.

Güncel olarak BF101 – Otomatik kapı boy fotoseli satışımızın yanı sıra renovasyon işlemleri de yapmaktayız. Memnun olmadığınız halde kullanmış olduğunuz boy fotosellerinin yerine BF101 Boy fotosellerinin montaj işlemlerini yapabiliriz. Örnek uygulama ve referans için ayrıca ürünle alakalı detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Mevcut sistemlerinizde noktasal fotoseller kullanıldığında güvenliğin arttırılması açısından istediğinizde sistem kolayca BF101 – Otomatik kapı boy fotoseline çevrilebilir. Bir başka durumda da mevcut sistemlerinizde boy fotoseli kullanıyor ve iyi performans alamıyorsanız kullanmış olduğunuz boy fotosellerini BF101 – boy fotoselleri ile revize edebilirsiniz. Bu durumda sistem noktasal anlamda sorunsuz algılama yapacak ve kontak çıkışının yanı sıra sesli uyarıları ile gereksiz kapının açık kalması da engellenmiş olacaktır.

BF101 Otomatik Kapı boy fotosellerinin karşılıklı monte edilen sensörlerinin dış materyali mat alüminyum eloksaldır. Fiziksel ölçüleri ve detaylı bilgiler için ürün tanıtım sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Endüstriyel saha şartlarında ve dış hava koşularında da çalışabilmesi için gerekli önem alınarak BF101 boy fotoseli tüm dünyaca kullanılabilir hale getirilmiştir. Bir metrenin üzerinde çalışan otomatik kapıların tamamında özellikle insan güvenliğini düşünülerek kullanılan herkesçe bilinen emniyet fotosellerinin güvenlik anlamında yetersiz kaldığı uygulamalarda mutlaka kullanılması gereken otomatik kapı boy fotoselleri, yana kayar hızlı açılıp kapanan otopark kapılarında da kullanılması önemlidir.

BF101 otomatik kapı boy fotoseli hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.