Araç Algılama Sensörü

 

MEGORAS Metal algılama detektörleri ile yol üzerinden geçen araç algılanarak özellikle endüstriyel otomatik kapı sistemlerinde sıklıkla kapıya aç komutu vermek için kullanılan bu sensör bazen emniyet güvenlik hedefiyle da kullanılmaktadır.

Emniyet fotoselleri, ışık perdelerinin uygulanması mümkün olmayan uygulamalarda, kapıya aracın çarpması engellenmesi hedefiyle veya araç geçişleri esnasında bir uyarı yapılabilmesi açısından kullanılabilmektedir. TIR gibi geniş ve büyük araçların sıklıkla geçiş yapmış olduğu endüstriyel depo kapılarında, hangar girişlerinde kapıya çarpmalar gibi kazalar bazen oluşmaktadır. Kazaların oluşmaması veya muhtemel kazalara izin vermemek hedefiyle özellikle sensör algılaması yapıldıktan sonra aç komutunu geç işleyen sistemler için bu uygulama güvenle kullanılabilmektedir.

Kapı girişine  5 – 6 metre mesafe kala yerleştirilen sensör ile kapı kapanırken araç algılanır ve devam etmekte olan araç kapıya yaklaştığında kapı bütünüyle açılmış olur ve geçiş bu sayede güvenle temin edilmektedir.Ürün İçin Tıklayınız