Yük Asansörü ve Araç Asansöründe Boy Fotoseli Uygulaması

 
 Uygulamada yük asansörünün girişine ve çıkışına konan MEGORAS BF101 Güvenlik ışık bariyerleri ile iş güvenliği açısından asansör personelin kullanıma uygun hale getirilmiştir. Harici ortamda bile yaklaşık 7 metre mesafede problemsiz çalışabilen MEGORAS güvenlik ışık bariyerleri; el, kol gibi vücudun uzuvlarının çarpma ve sıkışma gibi kaza olaylarından korur uzun seneler kararlı çalışması sayesinde de tesiste kullanım verimliliğini arttırır.

Standart asansör boy fotosellerinden farklı olarak yük asansörü ve araç asansörü gibi sensörler arası uzak mesafenin olduğu, harici ortamda veya güneş ışığı altında bile yoğun kullanıma uygun endüstriyel ortamlarda kararlı çalışabilecek düzeyde dizayn edilmiştir.

Dahili röle çıkışı olması sayesinde; ekstra elektriksel elemana ihtiyaç duymadan megoras boy fotoselini, asansör kontrol panelindeki fotosel giriş terminaline NC-COM uçları bağlanarak problemsiz kullanılmaktadır. Sensörler arasında bulunan engel asansörün çalışmasına engel olacağından uzun süreli görülen engel sonrasında sensör kontrol kartı ayrıca sesli uyarı da verebilmektedir.