BF101 Endüstriyel Otomatik Kapı Sensörü
Endüstriyel otomatik kapıların bütününde problemsiz kullanılabilecek BF101 Işık perdesi ile güvenlik 90 cm veya 180 cm yükseklikte temin edilmektedir.

Fabrikalarda kullanılan endüstriyel kapıların bütününde kullanılabilecek sensör olan BF101 ışık perdesi kafa, kol, diz, bacak gibi uzuvların rutin giriş ve çıkışların yapıldığı kapılarda geçiş esnasında dikkatsizlik sonucu ortaya çıkabilecek problemleri engellemek hedefiyle tasarlanıp üretilmiştir.

Genellikle fabrika içerisinde kullanılan hızlı açılıp kapanan PVC branda kapılar, otomatik kepenkler, sectional(seksiyonel) kapılarda giriş çıkışlarda dikkat edilmesi gerekli olan noktalar daima diz hizasında olmayabilir. Bu durumlarda noktasal emniyet fotoselleri, reflektörlü fotosellerin kullanımı yetersiz kalmaktadır. Özellikle forkliftlerin, vinçlerin veya yük taşınması gerekli olduğu kapılarda korunması gerekli olan alan daima tek bir nokta yeterli olmamaktadır. Bu nedenle birden çok nokta aynı anda korunmalı alan taranmalıdır. Bu nedenden dolayı ışık perdelerinin kullanımı gerekli hale gelmektedir. BF101 Işık perdesi ile pek çok noktadan alan taranarak taşıma sırasında 180 cm yüksekliğe kadar alan taranıp kapının inmesi muhtemel iyi değil durumların oluşmasını engellemiş olur. Kullanıcılar bu bilinçle giriş çıkışlarını daha seri ve daha güvenli bir biçimde yapabilmektedir.