Sürgülü Kapı Boy Fotoseli Uygulaması

Otomatik kapı sistemlerinde kullanılan en kritik cihazların başında gelen emniyet sensörüdür. Genellikle güvenlik için emniyet fotoseli, karşılıklı gelen fotoseller kullanılmaktadır. Özel bir konut güvenliğinde yana kayar tip sürgülü kapının hem içinde hem de dışında boy fotoseli uygulaması tarafımızdan sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Kullanılan BF101 Otomatik kapı boy fotoseli sayesinde yaklaşık 8 metre genişliğinde yana kayar kapının arasında insanın sıkışmasının önlenmesinin yanı sıra kedi köpek gibi diğer canlıların da güvenliği sağlanmıştır.

Mevcut sistemlerinde kullanılan boy fotoselleri zaman zaman cisim olmadığı halde varmış gibi görmesi sebebiyle kapı kapa komutunu alsa da kapanamıyor olması, hem 3 – 4 saniye gibi bir süre içinde algılama yapması sebebiyle güvenlik zafiyeti oluşturması sebebiyle daha önce de benzer sebeplerden dolayı değiştirilmiş olan boy fotosellerini, müşteri tekrar değiştirme kararı almaları üzerine değişim işlemi tamamlanmıştır.

Mevcut sistemde yaşanan kararsız çalışma durumu, bu boy fotosellerinde yaşanmamaktadır. Boy fotosellerinin kronik problemi olan senkronizasyon problemi BF101 boy fotoselinde yaşanmamaktadır. Sanki içinde 16 adet EFS101 emniyet fotoseli varmışcasına çalışan BF101 otomatik kapı boy fotoselleri kararlı ve noktasal çalışır. Güvenliği sağladığı alan içine el gibi nesnelerin girmesi sonucu dahi tepki vermesi ile kullanıcıyla sorunsuz güvenlik konforu sunmaktadır.

Uygulamanın yapıldığı yana kayar otomatik kapının 1000 kg dan daha ağır olması sebebiyle sensör oldukça hızlı tepki vermeli ve bir çok yerden sorunsuz algılama sağlamalıdır. Tüm bu ihtiyaçları karşılayan BF101 otomatik kapı boy fotoseli harici ortamda da kullanılması sayesinde bir çok otomatik kapı uygulamasında da kullanılmaktadır.