Sürgülü Kapı Boy Fotoseli Uygulaması

Otomatik kapı sistemlerinde kullanılan en kritik cihazların başında gelen emniyet sensörüdür. Genellikle güvenlik için emniyet fotoseli, karşılıklı gelen fotoseller kullanılmaktadır. Özel bir konut güvenliğinde yana kayar tip sürgülü kapının hem içerisinde hem de dışında boy fotoseli uygulaması tarafımızdan 97c50c43d4213a731e3e79ddc4sekiz233b2 bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Kullanılan BF101 Otomatik kapı boy fotoseli sayesinde yaklaşık sekiz metre genişliğinde yana kayar kapının arasında insanın sıkışmasının önlenmesinin beraberinde kedi köpek gibi diğer canlıların da güvenliği sağlanmıştır.

Mevcut sistemlerinde kullanılan boy fotoselleri bazen cisim olmadığı halde varmış gibi görmesi nedeniyle kapı kapa komutunu alsa da kapanamıyor olması, hem 3 – 4 saniye gibi bir süre içerisinde algılama yapması nedeniyle güvenlik zafiyeti oluşturması nedeniyle daha önce de benzer nedenlerden dolayı değiştirilmiş olan boy fotosellerini, müşteri tekrar değiştirme kararı almaları üzerine değişim işlemi tamamlanmıştır.

 

Mevcut sistemde yaşanan kararsız çalışma durumu, bu boy fotosellerinde yaşanmamaktadır. Boy fotosellerinin kronik problemi olan senkronizasyon problemi BF101 boy fotoselinde yaşanmamaktadır. Sanki içerisinde 16 adet EFS101 emniyet fotoseli varmışcasına çalışmakta olan BF101 otomatik kapı boy fotoselleri kararlı ve noktasal çalışır. Güvenliği sağlamış olduğu alan içerisine el gibi nesnelerin girmesi sonucu dahi tepki vermesi ile kullanıcıyla problemsiz güvenlik konforu sunmaktadır.

Uygulamanın yapıldığı yana kayar otomatik kapının 1000 kg dan daha ağır olması nedeniyle sensör bir hayli hızlı tepki vermeli ve pek çok yerden problemsiz algılama sağlamalıdır. Tüm bu ihtiyaçları karşılayan BF101 otomatik kapı boy fotoseli harici ortamda da kullanılması sayesinde pek çok otomatik kapı uygulamasında da kullanılmaktadır.